EN
RU
Şəxsi kabinet
14-CÜ AZƏRBAYCAN BEYNƏLXALQ
TƏHSİL SƏRGİSİ

8 - 10 oktyabr 2020 Bakı Ekspo Mərkəzi
BAŞ SPONSOR

DƏSTƏK
eduexpo

Stendin rezervasiyası

Dəvətnaməni əldə edin

Fotoqalereya

Rəsmi kataloq
Sərgi » Sərgi tədbirləri

» 9 oktyabr, Çərşənbə

11:00 – 11:30 13-cü Azərbyacan Beynəlxalq Təhsil sərgisinə həsr olunmuş mətbuat konfransı
(Hyatt Regency Baku , Şamaxı Zalı)
yalnız sərgi iştirakçıları, media və təşkilatçılar üçün

» 10 oktyabr, Cümə axşamı

11:00 – 18:00 Sərgilərin iş saatları
10:00 – 11:00 Sərginin rəsmi açılış mərasimi
(Bakı Ekspo mərkəzi, foye)
*yalnız sərgi iştirakçıları , media və təşkilatçılar üçün
11:00 – 18:00 Seminar
Rusiyada təhsil, Rus kitabı sərgisi
(Bakı Ekspo mərkəzi, 2-ci mərtəbə, seminar otağı 19)
11:00 – 12:00 Pərviz Bağırov, Azərbaycanda Milli Erasmus + ofisinin direktoru
Mövzu: Azərbaycanda “Erasmus +”
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)
12:00 – 17:00 “Universitetlərə səyahət”
İştirakçılar təhsil müəssisələrini ziyarətçilərə təqdim edirlər (təqdimat)
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)
  • 12:00  Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti
  • 12:15  ADA Universiteti
  • 12:30  Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu
  • 12:45  Azərbaycan Texniki Universiteti
  • 13:00  Azərbaycan Universiteti
  • 13:15  Bakı Mühəndislik Universiteti
  • 13:30  Dərs Evi
  • 13:45  Rusiyada Təhsil
  • 14:00  A. N. Kosıqin adına Rusiya Dövlət universiteti
  • 14:15  U.D. Əliyev adına Karaçayeva –Çerkesiyanın Dövlət Universiteti
  • 14:30  Kazan Federal Universitet
  • 14:45  Sankt Peterburq Dağ-Mədən Universiteti
  • 15:00  Moskva fizika-texniki İnstitutu
  • 15:30  Moskva Politexnik Universiteti
  • 15:45  Tomsk Milli Dövlət tədqiqat Universiteti
  • 16:00  Cənub Federal Universiteti
  • 16:15  Belqorod Milli Dövlət tədqiqat Universiteti
  • 16:30  Azərbaycan-Fransız Universiteti
  • 16:45  Xarkiv Radio Elektroniklər Milli Universiteti
19:00 – 21:00 Rəsmi Axşam Ziyafəti
Hyatt Regency Baku (Hyatt Hall 1033)
*yalnız sərgi iştirakçıları və təşkilatçılar üçün

» 11 oktyabr, Cümə

10:00 – 18:00 Sərginin iş saatları
10:00 – 18:00 Seminar
Rusiyada təhsil, Rus kitabı sərgisi
(Bakı Ekspo mərkəzi, 2-ci mərtəbə, seminar otağı 19)
10:00 – 11:30 BP – Mühəndislikdə müxtəliflik
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)

  Spikerlər:

  • Anar Vəliyev, Texnoloji Proses və Texnoloji Təhlükəsizlik
  • Esmira Qüdrətova, Layihə Mühəndisi
  • Elxanə İsmayılova, Layihələr üzrə mühəndis menecer
  • Rəşad Bayramov, Modernləşmə və Transformasiya üzrə rəhbər
11:30 – 16:30 İkitərəfli Biznes Görüşləri
(Bakı Ekspo mərkəzi, 2-ci mərtəbə, seminar otağı 22)
*yalnız sərgi iştirakçıları və dəvət olunmuş qonaqlar üçün
12:00 – 14:00 Avropa Birliyi universitetlərinin təqdimatı
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)
  • 12:00 – 12:15  Avstriyada təhsil
  • 12:15 – 12:35  Erasmus +
  • 12:35 – 12:50  Latviyada təhsil
  • 12:50 – 13:10  Fransada təhsil: Fransız İnstitutu
  • 13:10 – 13:25  Rumıniyada təhsil
  • 13:25 – 13:40  Şərq Tərəfdaşlığı Avropa Məktəbi
  • 13:40 – 13:55  Macarıstanda təhsil
14:00 – 15:30 BP – Mühəndislikdə müxtəliflik
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)

  Spikerlər:

  • Günay Şamilova, Korroziya üzrə Mühəndis
  • Nigar Zülfüqarova, Qazma üzrə Mühəndis
  • Günəş Əliyeva, Xarici əlaqələr üzrə menecer

» 12 oktyabr, Şənbə

10:00 – 16:00 Sərginin iş saatları
10:00 – 14:30 Seminar
Rusiyada təhsil, Rus kitabı sərgisi
(Bakı Ekspo mərkəzi, 2-ci mərtəbə, seminar otağı 19)
10:30 – 11:00 Pərviz Bağırov, Azərbaycanda Milli Erasmus + ofisinin direktoru
Mövzu: Azərbaycanda “Erasmus +”
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)
11:00 – 12:00 I.M. Şevçuk (Rusiya Yazıçılar Birliyinin üzvü)
Smeshariki” layihəsinin müəlliflərindən biri, “Fiksiki” layihəsinin bir neçə epizodu üçün ssenari müəllifi olan uşaq yazıçısı ilə görüş
(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat sahəsi)
12:00 – 14:00 Müzakirə paneli – “Edu Talks”
"Müasir təhsil sistemindəki nailiyyətlər və əsas məqsədlər"
Ekspert rəyi

(Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1,təqdimat sahəsi)
Dəvət olunmuş spikerlər:                   
Emil  Leznik, Həmtəsisçi, Landau School, Leznik&Co
Elvira Bağırova, PR&GR menecer, Dərs Evi Tədris Mərkəzi
Günay Rasulova, Direktor, «You will speak» Tədris Mərkəzi
Baba Kərimli, Xaricdə təhsil üzrə menecer, CELT Colleges Dil kursları
Aysel Hüseynova, Təsisçi, Motivated Outstanding Mothers Təşkilatı
14:00 – 16:00 İntellektual oyunu
Layihə İsmayıl Əliyev tərəfindən təqdim olunur, Fibonacci Gamification şirkəti

TƏRƏFDAŞLAR